Urogenitaalse, sümootilise või mittesümootilise iseloomuga põletikulised haigused on tihedalt seotud immuunsüsteemi seisundiga.

Nagu juba mainitud (immunoloogilised sümptomid), on tihti korduvad haigused, mis on püsivad antibiootikumide ja viirusevastase ravi suhtes, nagu herpes, kontagioosne mollusk, haavandid (kandidoos) ja muud seenhaigused ning samuti tavalised naha- ja limaskestade infektsioonid märk nõrgenenud immuunsusest ning soolte, suguelundite limaskestade ja naha bakteriaalse tasakaalu kahjustusest. Tavaliselt annab nende nakkuste ravi ilma korraliku dieedita ebapüsivaid ja ajutisi tulemusi.

Üks mittesümootilise iseloomuga haigus on urotsüstiit. Juba pikka aega on teada, et see tsüstiidi vorm pole sümootilist päritolu ja seda ei saa antibiootikumidega ravida. Seda haigust iseloomustab eriti terav valusümptom ja sagedane valulik urineerimisvajadus, mis negatiivselt mõjutab patsiendi elukvaliteeti. See haigus, mis minevikus oli suhteliselt haruldane, on spetsialistidele hästi teada, kuna neid patsiente on eriti raske ravida.

Koos selle haiguse ebatõhusa antibakteriaalse raviga kasutati agressiivsete vedelike süstimist kusepõide, samuti põletikulise limaskesta kauteriseerimist ja isegi kirurgilist sekkumist. Viimaste aastate statistika näitab, et selle haiguse esinemissagedus on teatavates arenenud riikides oluliselt suurenenud. Katsed seletada selle haiguse olemust sotsiaalsete tegurite või psühhosomaatiliste häiretega ei ole andnud tulemusi ning stressivastane ravi on osutunud ebaefektiivseks. Kudede uurimisel täheldati kõigi põieseina kihtide põletikku ja rakkudevahelise ruumi paisumist, mis põhjustab tundlike närvilõpmete suurenenud ärritust happelise uriini poolt. Praegu on palju tõendeid urotsüstiidi autoimmuunse etioloogia kohta. Uuringud on näidanud immuunreaktsioonide rolli, mis viib immuunkomplekside tekke ja ladestumiseni põie kudedes, mis põhjustab põletikureaktsioone ja limaskesta kaitsva kihi kahjustumist. Kogemus näitab otsest seost urotsüstiidi ja varjatud toidutalumatuse vahel. Pärast immuunreaktsioonide eest vastutavate toiduainete dieedist väljajätmist võib eeldada tugevat remissiooni 1-2 nädala jooksul. RoClinic™ programmi abil saavad patsiendid võimaluse kontrollida oma sümptomeid ja paljudel juhtudel võivad kõik sümptomid alatiseks kaduda.

Kroonilised reproduktiivprobleemid on sageli immuunsüsteemi häirete otsene tulemus.

Iseeneslik raseduse katkemine on kaasajal üheks põhiprobleemiks. Praegu on raseduse katkemise statistiline sagedus vahemikus 10 kuni 25 protsenti. Spontaanne raseduse katkemine on raseduse iseeneslik katkemine esimese 37 nädala jooksul. Nagu spetsialistid leiavad, on selle üheks peamiseks põhjuseks ekstragenitaalsete patoloogiate olemasolu: suhkurtõbi, arteriaalne hüpertensioon, südame-veresoonkonna haigused, bronhiaalastma, neeruhaigus (püelonefriit) ja hormonaalsed tasakaalustamatused. Rasvumine on haigus, mida iseloomustab lipiidide liigne ladestumine organismis. Ladestumisega kaasnevad häired, sealhulgas reproduktiivhormoonide tasakaalustamatus. 30-60%-l reproduktiivses vanuses naistest on liigne kehakaal ja 25-27% on rasvunud. Reproduktiivses eas naistel on rasvumine üks peamisi iseenesliku abordi ja viljatuse põhjusi.

On teada, et reproduktiivsed probleemid tekivad tavaliselt naistel, kellel on vistseraalset tüüpi rasvkoe jaotumine, mille tagajärjel tekivad teised metaboolse sündroomi ilmingud.

Reproduktiivse tervise taastamisel on ravi peamiseks eesmärgiks ainevahetushäirete normaliseerimine, kuna ovulatsiooni meditsiiniline stimulatsioon rasvumise olukorras ei anna positiivseid tulemusi. Metaboolne teraapia on kõige tõhusam haiguse varajases staadiumis, enne munasarjade tsüstiliste muutuste tekkimist. Kehamassi langus viib reproduktiivse funktsiooni taastumiseni.

Tavaliselt jälgivad patsiendid, kes lähevad viljatuse tõttu ravile, väga tähelepanelikult kõiki juhiseid, sealhulgas toitumissoovitusi. Ratsionaalne toitumine, mis võtab arvesse selliseid individuaalseid näitajaid, nagu kehakaal ja kehaline aktiivsus, ei anna alati soovitud tulemusi. Paljudel juhtudel on rasvumise põhjuseks varjatud toidutalumatus või III tüüpi toiduallergia. RoClinic™ andmete alusel välja töötatud RoClinic™ programmi individuaalsete soovituste alusel on võimalik oluliselt vähendada rasvkude lühikese aja jooksul ilma terviseriskide ja kõrvaltoimeteta. Programm ei hõlma nälgimist ega põhjusta lihaskoe ja organismi tervislike ressursside kadu.

Pärast rasedust aitab programm vältida gestoosi. Raseduse ja laktatsiooni ajal on eriti oluline vabaneda ringlevatest toidu antikehadest, mis võivad jõuda looteni läbi platsenta ja seejärel piima kaudu lapse vereringesse, avaldades survet immuunsüsteemile ja stimuleerides allergiliste reaktsioonide kujunemist.