Migreenid, depressioon, mäluhäired, unetus, tähelepanupuudulikkuse häire ADD / ADHD ja hüperaktiivsus täiskasvanutel ja lastel, kroonilise kurnatuse sündroom.
Migreen on neuroloogiline haigus, mida iseloomustavad episoodilised või regulaarsed valulikud atakid ühel (harva mõlemal) pea küljel. Need intensiivsed pulseerivad valud arvatakse olevat vaskulaarset päritolu. Migreenihood ei ole seotud arteriaalse ja intrakraniaalse rõhu kõikumistega.
Valu süveneb mis tahes ärritavate ainete (müra, valgus, lõhn) juuresolekul. Tüüpilise hoo kestus on pool tundi kuni mitu tundi. Raskeid migreenihooge, mis kestavad mitu päeva, nimetatakse migreeniseisundiks.
Arvatakse, et sellised tegurid nagu stress, närvi- ja lihaspinge, hormonaalsed mõjud (kontratseptiivid, menstruaaltsükkel), uni (ülemäärane või puudulik) ja ilmastikuolud (ilmastiku või kliima muutused) stimuleerivad migreenihoo algust. Samuti on alati näidatud migreeni toitumuslikku päritolu. Sageli on migreeni eest vastutavad biogeensete amiinide (juust, šokolaad, õlu, punane vein jne) rikkad tooted.
Patsiendid avastavad sageli need toiduained, mis stimuleerivad migreenihoo tekkimist. Pärast nende toiduainete väljajätmist väldivad nad edukalt migreeni.
On juba tõestatud, et migreen on enamikul juhtudest põhjustatud hilinenud toiduallergiatest. Probleemsete toiduainete loend on tunduvalt pikem kui kahtlusaluste toiduainete nimekiri. Probleemsete toiduainete täpne tuvastamine RoClinic™ abil ja nende toiduainete dieedist kõrvaldamine, mis käivitavad immuunkomplekside tekke ja nende sättumise veresoonte kudedesse, mis põhjustab põletikku, on kõige tõhusam ravimeetod. Sümptomide täielikku kadumist täheldati 84% -l migreeni põdevatest patsientidest.
Aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ADD/ADHD) – on neuroloogiline häire, mis saab alguse lapsepõlves, kuid sageli jätkub täiskasvanueas. Neil patsientidel esineb erinevusi tähelepanu kontsentratsioonis ja enesekontrollis, nad tegutsevad sageli hüperaktiivselt või impulsiivselt, neil on suuri raskusi isiklikes suhetes ja nad ei suuda ühiskonnas hästi kohaneda.
See sündroom ja selle ravi on väga vastuoluline ja siin on palju lahkarvamusi. Mõned arvavad, et seda üldse ei eksisteeri, teised arvavad, et sellel seisundil on füsioloogilised ja geneetilised põhjused. Paljud inimesed ei nõustu võtma psühhiaatrilisi ravimeid, et ravida ADD/ADHD-d, pidades seda ebahumaanseks.
USA-s on kümnest üliõpilasest ühel diagnoositud ADD / ADHD ja ta on saanud psühhiaatrilist ravi.
Ameerika Ühendriikide, Saksamaa ja Hollandi teadlased on esitanud hüpoteesi, et 80% haiguse päritolust on seotud geneetiliste teguritega. Arvatavasti kuulub vastutus kolmele geenile – ühele dopamiini kandvale geenile ja kahele dopamiini retseptori geenile. Teadlased viitavad sellele, et sündroomi geneetiline päritolu ilmneb seoses keskkonnamõjuga, mis võib seda rõhutada või nõrgendada. Ka on vaja täpsustada keskkonna kõige olulisema teguri – toitumisfaktori – mõju tähtsust, eriti lastel.
Viimastel aastatel on toimunud palju uuringuid, mis näitasid seost sündroomi ja teatud toiduainete talumatuse vahel.
ROLE™ programmi alusel valitud õige toit, ühes probleemsete toodete kõrvaldamisega testi abil aitab ADD /ADHD sümptomitest alatiseks vabaneda.
Need on samad järeldused, milleni jõudsid laste autismiga seonduvad uuringud – kogu autistlikus spektris esinevate häirete ulatus võib olla tingitud toidutalumatusest ühe või mitme toidu suhtes lapse dieedis, sealhulgas lehmapiimast pärit valkudele. Kahe või enama toiduaine-antagonisti kombinatsioon võib põhjustada raskemaid häireid. Need toiduained võivad hõlmata peaaegu kogu lapse toitu. Sellised arenguprobleemid nagu ADD / ADHD ja autistliku spektri kõrvalekalded tekivad väga noores eas. On väga oluline mitte lasta mööda aktiivset aju moodustumise perioodi. Sellel perioodil on oluline, et lapsel moodustuks kognitiivsed funktsioonid ja sotsiaalse suhtluse mustrid, nii et laps suudaks edukalt iseseisvasse ellu astuda.
Krooniline kurnatus – see on olukord, kus immuunsüsteem on nii tolerantne, et see muudab inimese kaitsetuks krooniliselt retsideeruvate viiruste, pärmi mikroorganismide, haigusttekitavate bakterite ja parasiitide vastu, millega terve inimese immuunsüsteem tuleb tavaliselt toime. Selle seisundi esimesteks sümptomiteks on pidev väsimustunne, mis ei kao pärast puhkamist, unisus, depressioon, apaatia, peavalu, ilma turseta lihas- ja liigesvalud ja palavik (fibromüalgia), unehäired, mälu kadu ja kontsentratsiooniprobleemid. Paljud autorid on märkinud, et kõik need sümptomid kirjeldavad täpselt hüpoksiat – ebapiisavat hapnikukogust kudedes. Need hüpoksia tunnused võivad kesta aastaid, isegi kui hingamisteede toimimine on heas korras. Isegi pidev kokkupuude värske õhuga ei lahenda olukorda. Tõsised hapnikukaod, mis on võrreldavad suure töökoormusega tekitatud kadudega, tekivad aktiivsete immuunreaktsioonide mõjul, mis toimuvad vereringes kroonilise varjatud toidutalumatuse korral. Olukorda halvendab immuunsüsteemi pikaajaline ülekoormus, mis viib kurnatuseni ja nõrgendab vastupanu.
ROLE™ programm aitab kõrvaldada kroonilise kurnatuse kõige tõenäolisema peamise põhjuse. Seda haigust ei saa ravida ravimitega.