toiduallergia

Ro-Clinic EST OÜ

Klassikaline IgE toiduallergia

Klassikaline I tüüpi allergia on siis, kui immuunsüsteem toodab spetsiifilisi IgE antikehi (alaklassi E immunoglobuliinid). Need antikehad põhjustavad kohest allergilist reaktsiooni. Sümptomid ilmnevad mõne sekundi või minuti jooksul: tugev turse, hingamisraskused, lööve, naha sügelemine või isegi anafülaktiline šokk.

Inimene, kellel on I tüüpi allergia, teab tõenäoliselt, milline toit põhjustab probleeme, sest sümptomid ilmnevad kohe. Seetõttu pole sellist tüüpi allergia tuvastamiseks tingimata vaja vereanalüüse. IgE testid tehakse peamiselt kinnitamiseks. ROLE™ programm ei tuvasta I tüüpi toiduallergiaid.

 

Hilinenud IgG toiduallergia

III tüüpi toiduallergia on siis, kui immuunsüsteem toodab spetsiifilisi IgG antikehi (alaklassi G immunoglobuliinid). Need antikehad võivad põhjustada põletikulisi protsesse. Sümptomid ilmnevad kuni kolm päeva pärast vallandava toidu tarbimist.

Hilinenud ilmnemise tõttu on väga raske kindlaks teha, milline toit põhjustab probleeme.

ROLE™ programmiga peate ainult vältima kõrgenenud IgG antikehade väärtusega toite. See tähendab, et saate säilitada mitmekülgse ja mitmekesise toidu ning ei pea end tarbetult piirama. Pärast teatavat vältimisperioodi võite taas võtta toite ükshaaval oma dieeti ja jälgida oma sümptomeid. See provokatsioonifaas on tähtis samm teie isiklike “vallandavate produktide” tuvastamisel.