Sümptomid

Toidu pataloogiliste reaktsioonide sümptomid (DPD)

Neuroloogiline

Migreen on neuroloogiline haigus, mida iseloomustavad episoodilised või regulaarsed valulikud atakid ühel (harva mõlemal) pea küljel. Need intensiivsed pulseerivad valud arvatakse olevat vaskulaarset päritolu. Migreenihood ei ole seotud arteriaalse ja intrakraniaalse rõhu kõikumistega.

Gastrointestinal

Kui teil esineb koliit, haavandid, kõhukinnisus, kõhulahtisus, kõrvetised, kõhupuhitus või kui teie diagnoos on “ärritunud soole sündroom” või “Crohni tõbi” – ROLE™ test avastab väga täpselt tooted-antagonistid, mis kutsuvad esile ja toetavad teie seedetraktis soovimatu mikrofloora kasvu, põhjustades valusid, puhitust, spasme ja funktsionaalseid kõrvalekaldeid.

Immunoloogiline

Pärast immuunsüsteemi pikaajalist ülekoormust väheneb paljudel juhtudel vastupanuvõime viiruslike, bakteriaalsete ja seenhaiguste suhtes. Nende seisunditega kaasnevad sagedased külmetushaigused ühes tõsiste komplikatsioonidega. Need on resistentsed ravimite suhtes, põhjustavad naha ja limaskestade viiruslikku ja bakteriaalset kahjustust (herpes, molluscum contagiosum, stafülokokk) ning ilmnevad düsbakterioosina soolestikus ja urogenitaalses piirkonnas.

Tugi- ja liikumiselundkond

Osteoartriiti tuntakse degeneratiivse haigusena, mis mõjutab liigeseid, ja see on liikumisaparaadi kõige levinum haigus. Osteoartriiti iseloomustab kõhrkoe lagunemine, mille tagajärjel jäävad liigese luulised pinnad kaitseta, mis põhjustab põletikku ja valu.

Respiratoorne

Bronhiaalastma ilmneb bronhi ahenemisena ja 1. tüüpi allergiana, mis tähendab, et reageerides teatud inhaleeritavale allergeenile vabanevad IgE antikehad ja põhjustavad ägeda reaktsiooni bronhide spasmide, ödeemi ja ebaühtlase hingamise näol. Hiljutised uuringud näitavad, et toiduained, mida organism ei talu, võivad põhjustada astmahooge. Kuid sagedamini võib nende mõju kombineeruda klassikaliste sissehingatavate allergeenidega (õietolm, tolm, karusnahk ja loomade epiteel, seenespoorid, puugid jms).

Urogenitaalne, Reproduktiivne

Nagu juba mainitud (immunoloogilised sümptomid), on tihti korduvad haigused, mis on püsivad antibiootikumide ja viirusevastase ravi suhtes, nagu herpes, kontagioosne mollusk, haavandid (kandidoos) ja muud seenhaigused ning samuti tavalised naha- ja limaskestade infektsioonid märk nõrgenenud immuunsusest ning soolte, suguelundite limaskestade ja naha bakteriaalse tasakaalu kahjustusest. Tavaliselt annab nende nakkuste ravi ilma korraliku dieedita ebapüsivaid ja ajutisi tulemusi.

Ainevahetus

Rasvumist ja muid metaboolseid kõrvalekaldeid käsitlevas kirjanduses on sageli rõhutatud nende haiguste geneetilist päritolu. Tõepoolest, statistika näitab, et ülekaalulistel vanematel on suurema tõenäosusega ülekaalulised lapsed. Sama kehtib ka diabeetikute ja südame-veresoonkonnahaiguste all kannatavate inimeste kohta. Tihti eeldatakse, et geneetiliselt on kodeeritud kalduvus mingiks haiguseks ja see läheb edasi põlvest põlve.

Dermatoloogiline

Praegu seletatakse allergilisi protsesse kui patoloogilist immuunreaktsiooni, millega kaasneb kudede kahjustus. Sageli muutub nahk sihtorganiks allergiliste reaktsioonide patogeensuses, kus esinevad protsessid, mis hõlmavad kroonilise, retsidiveeruva põletiku kujunemist epidermises ja sügaval nahas. Eksematoossete, psoriaatiliste ja muude krooniliste nahakahjustuste patogeneesi puhul rõhutatakse mitut immuunsüsteemi eripära.