Sage külmetus, kandidoos, mükootilised infektsioonid, herpes, furunkuloos.

Pärast immuunsüsteemi pikaajalist ülekoormust väheneb paljudel juhtudel vastupanuvõime viiruslike, bakteriaalsete ja seenhaiguste suhtes. Nende seisunditega kaasnevad sagedased külmetushaigused ühes tõsiste komplikatsioonidega. Need on resistentsed ravimite suhtes, põhjustavad naha ja limaskestade viiruslikku ja bakteriaalset kahjustust (herpes, molluscum contagiosum, stafülokokk) ning ilmnevad düsbakterioosina soolestikus ja urogenitaalses piirkonnas. Kandidoosi seened paljunevad kõige sagedamini soolestikus tavapärase mikrofloora (piimhappebatsillid, bifidum bakterid) asemel. Nad võivad levida teiste organite limaskestadele ja rasketel juhtudel mõjutavad siseorganeid, moodustades kolooniaid. Seda ei saa nimetada nakkuseks, sest väikeses koguses seeni esineb alati terve inimese soolestikus koos mikroobidega ja neid loetakse tavalisteks soolte ja naha elanikeks. Nende kolooniate kiire areng ja laienemine ilmneb süsivesikuterikka toidu mittetäieliku seedimise soodustavatel tingimustel ja konkureeriva mikrofloora võitmisel antibakteriaalsete ainetega (antibiootikumidega), eriti kui immuunsus on nõrgenenud. Soolestiku agressiivne ja muutunud mikrofloora põhjustab seda, et immuunsüsteem raiskab pidevalt oma ressursse selle patoloogilise kasvu ja laienemise allasurumiseks.

Seisundeid, mille puhul immuunsüsteemi kahjustus on toimunud elu jooksul ebasoodsate mõjude tõttu nimetatakse sekundaarseks immuunpuudulikkuseks. Ebaõige toitumine, immuunsüsteemi koormamine aastaid on üks immuunvastupanu vähenemise kõige sagedasemaid tegureid. Sunnitud osalemine ebaefektiivse seedimise tagajärgede likvideerimisel nõrgestab immuunsüsteemi. Seetõttu võivad kannatada elutähtsad immuunfunktsioonid.

Immuunsüsteemi stressi kõrvaldamise mõjul ROLE™ programmi abil, mis on välja töötatud, võttes arvesse toiduainete individuaalset tundlikkust, suureneb immuunvastupanu kiiresti. Kõikide toiduainete tõhusa seedimisega soolestikus normaliseerub mikrofloora. Immuunsüsteem suudab esimestel nädalatel taastuda. Programm toimib hästi ühes probiootilise raviga – tervislike bakterite aktiivsed kultuurid, mis valitakse iga patsiendi jaoks individuaalselt.

Ärge püüdke koheselt hävitada soovimatut mikrofloorat tugevate ravimitega. Sellega hävitate ka soole-, naha- ja limaskestade tervislikud bakterid. Seega ei takista miski patogeensete seente ja bakterite taastumist. Püüdke taastada tervislike bakterite tasakaalu. Seda on võimalik saavutada ainult seedeprotsessi seisundi parandamisega. Ainult sel viisil saate taastada “kurnatud” immuunsüsteemi, unustada herpese ja haavandid ning sellest tulenevalt taluda rahulikult epideemiaid ja stressi.