🍐Kui toidate last rinnaga, on programm vajalik vaid emale. Kui teie last on testitud, tähendab see, et tal juba on oma toiduratsioon, isegi kui ta jääb osaliselt rinnapiimale (sel juhul on programm aasta pärast vajalik nii emale kui ka lapsele).
🍐Meie juurde jõuavad sageli lapsed, kes ei kannata mitte üksnes allergiate, vaid ka krooniliste haiguste all. Neil esineb ülekaalu, ekseeme, peavalusid, põskkoopapõletikku, sagedasi kõhuvalusid, ebastabiilset väljaheidet jms.
🍐Üldiselt ühendab selliseid lapsi kehv isu ja äärmine valivus. Näib, et nad justkui kaitseksid oma immuunsüsteemi liigse koormuse eest, jäädes psühholoogiliselt sõltuvusse ebamugavatest toiduainetest, mida neile on pakutud. Meie programmi eesmärk ongi lapsed sellisest koormusest vabastada. Individuaalne toitumiskava aitab normaliseerida soolestiku mikrofloorat, väljaheidet ja naha seisukorda ning parandada ainevahetust, und, keskendumisvõimet ja närvisüsteemi üldseisundit. Edaspidi ei ole laps enam nii tihti ja pikalt haige.
🍐Kõige lihtsam on kujundada toitumist ümber enne viiendat eluaastat, mil laps on veel täielikult vanemate kontrolli all.
🍐Kõige kergem on töötada teismelistega, sest nad soovivad head välja näha ja olla sportlikud.
🍐Üldiselt peavad lapsed soovitustest hästi kinni – neile on omane süüa toiduaineid eraldi. Vanemad on siinkohal üksnes abiks.
🍐Teie ülesanne seisneb sobimatute toiduainete eemaldamises ja võimaluse korral nende asendamises millegi muuga.
🍐Harjutage end mõttega, et laps tajub maitseid võrreldes täiskasvanuga väga erinevalt ja mis tundub meile isuäratav, on lapse arvates tihti söödamatu. Seevastu osa lihtsaid toiduaineid, mis vajaksid meie meelest maitseaineid ja lisandeid, ei pruugi oma igavale väljanägemisele vaatamata lapsele aastaid tüütuks muutuda.
🍐Püüdke unustada kohustuslik esimene, teine ja kolmas käik. Inimesed on selle välja mõelnud, kusjuures mitte väga ammu ja mitte sugugi kõikjal.
🍐Ärge nõudke, et laps sööks toidu kõrvale tingimata leiba.
Väga tähtis on veenduda, et vanaemad-vanaisad oleksid teiega ühel nõul. Hea mõte on ka nemad nõustamisele kaasa kutsuda.
🍐Lapse tegelikus toiduratsioonis peab leiduma piisavalt kõiki kasvuks ja arenguks vajalikke komponente